Karta graficzna

Karta graficzna jak wspominaliśmy w poprzednim artykule jest bardzo ważnym elementem komputera. Kolejny element, który w sposób znaczny wpływa na szybkość działania zarówno aplikacji jak i gier jest twardy dysk. Obecnie podobnie jak w przypadku procesorów Czytaj dalej »

Magnetowid

Magnetowid- urządzenie umożliwiające odtwarzanie materiału filmowego oraz nagrywanie go na taśmę- uwolnił widza od władzy nadawcy telewizyjnego. Dzięki niemu odbiorca może oglądać programy spoza ramówki, wybrać czas ich oglądania, Czytaj dalej »

Dobre podzespoły

Jak widać podzespołów niezbędnych do działania komputera jest bardzo wiele, jednak to jeszcze nie wszystko. Tzn. wystarczy mieć twardy dysk, pamięć RAM, kartograficzną oraz płytę główną z procesorem i teoretycznie możemy komputer odpalać Czytaj dalej »

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych – SEO?

Internet daje nam ogromne możliwości w prowadzeniu działań promocyjnych. Jedną z najpopularniejszych z nich jest pozycjonowanie Gliwice, Katowice, Wrocław czy Warszawa to tylko niektóre miasta, gdzie można skorzystać z tej usługi. Czym jednak tak Czytaj dalej »

Własna strona internetowa

Wiele osób chce założyć własną stronę internetową aby czerpać z niej zyski. Internet pomaga w reklamie i sprzedaży produktów oraz usług. Jednak założenie strony Czytaj dalej »

 

Zalety CMS


System CMS to w większości przypadków niezawodny system skryptów ułatwiających nam pracę przy tworzeniu, aktualizowaniu i wszystkim innym działaniom związanym ze stronami WWW. Dlatego tak ważne jest, abyśmy umieli wybrać właściwy dla nas system. To od niego zależy połowa (a może nawet i większa część) naszego sukcesu. To od naszego doboru zależy prezentacja naszej strony, a przez to i nas samych. To wreszcie od nas zależy, ile tak naprawdę pracy będziemy musieli wykonywać, a ile będziemy mogli „zrzucić” na CMS-a która zajmie się wszystkim.
W zależności od ich zastosowania i wykonywanej pracy, systemy CMS można podzielić na kilka kategorii: te do zarządzania wiedzą, dokumentami, obiegiem treści, zasobami cyfrowymi, czy wreszcie (najbardziej popularne) do zarządzania treścią przygotowaną na stronie internetowej. Główną zaletą takich systemów jest ich nieprawdopodobna prostota obsługi. Swoją stronę możemy modyfikować bez interwencji w HTML – bezpośrednio na witrynie. Daje to dużą swobodę w edytowaniu własnej twórczości. Sam proces publikacji stron w sieci jest dużo prostszy i mniej czasochłonny. Mamy również pełną kontrolę nad tworzonym przez nas tekstem, a CMS dodatkowo zapewnia system oddzielania tego, co napiszemy od naszych zdjęć czy ogólnej grafiki. Możemy być również zapewnieni o całkowitym bezpieczeństwie systemu (między innymi odporność na wszelkie groźby internetowe) i jego dużą wydajność. Aktualizacja naszych ulepszeń i wprowadzeń jest dużo szybsza i mniej kosztowna niż w zwykłym systemie. CMS jest również systemem, który automatycznie tworzy i aktualizuje pewne rzeczy – oczywiście nad wszystkimi mamy kontrolę – jak na przykład tworzy automatycznie spis produktów czy artykułów. Mamy również tu możliwość błyskawicznego redesignu, kompletnej zmiany szaty graficznej naszej witryny, co odbywa się również bez pośrednictwa programów HTML.
Być może sam system CMS dzisiaj wydaje nam się nieco zbyt „piękny” i zbyt trudny w obsłudze… To jednak mity. Nie jest zbyt piękny – pozwala na dużą funkcjonalność, ale nie są to jeszcze jego „rozwinięte skrzydła”.

Dodaj komentarz