Karta graficzna

Karta graficzna jak wspominaliśmy w poprzednim artykule jest bardzo ważnym elementem komputera. Kolejny element, który w sposób znaczny wpływa na szybkość działania zarówno aplikacji jak i gier jest twardy dysk. Obecnie podobnie jak w przypadku procesorów Czytaj dalej »

Magnetowid

Magnetowid- urządzenie umożliwiające odtwarzanie materiału filmowego oraz nagrywanie go na taśmę- uwolnił widza od władzy nadawcy telewizyjnego. Dzięki niemu odbiorca może oglądać programy spoza ramówki, wybrać czas ich oglądania, Czytaj dalej »

Dobre podzespoły

Jak widać podzespołów niezbędnych do działania komputera jest bardzo wiele, jednak to jeszcze nie wszystko. Tzn. wystarczy mieć twardy dysk, pamięć RAM, kartograficzną oraz płytę główną z procesorem i teoretycznie możemy komputer odpalać Czytaj dalej »

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych – SEO?

Internet daje nam ogromne możliwości w prowadzeniu działań promocyjnych. Jedną z najpopularniejszych z nich jest pozycjonowanie Gliwice, Katowice, Wrocław czy Warszawa to tylko niektóre miasta, gdzie można skorzystać z tej usługi. Czym jednak tak Czytaj dalej »

Własna strona internetowa

Wiele osób chce założyć własną stronę internetową aby czerpać z niej zyski. Internet pomaga w reklamie i sprzedaży produktów oraz usług. Jednak założenie strony Czytaj dalej »

 

Podstawowe funkcje edytora w systemie CMS


Tak jak w życiu, czasem warto pozwolić na to, by ktoś coś za nas zrobił (nawet, jeśli wydaje nam się, że jesteśmy w tym lepsi), tak przy tworzeniu stron internetowych warto zaufać różnym systemom, które mogą wspomóc, a nawet zastąpić naszą pracę. Jednym z takich najpopularniejszych systemów jest CMS. Łączy w sobie przede wszystkim niezwykłą funkcjonalność i prostotę użycia. Oszczędza w dużym stopniu czas webmastera i umożliwia wykorzystywanie wielu dodatków.
Przede wszystkim można w pełni zarządzać nie tylko stroną główną, ale i podstronami, nie używając do tego programu HTML; zmiany wykonując bezpośrednio na stronie. Zarządzać można także własnym menu (co obejmuje możliwość dodawania, zmianę kolejności lub usuwania linków). Tak samo sprawa dotyczy uaktualnień; artykułów czy newsów. Większość ofert CMS-owych wprowadza również przydatną funkcję, jaką jest możliwość pobrania (za pomocą jednego kliknięcia) całej bazy danych na nasz własny komputer. Ochronić to nas może przed błędami czy awariami systemu, które, choć nie powinny, mają prawo się zdarzyć. Nie powinniśmy dać się zaskoczyć i regularnie „zrzucać” kopie bazy danych na nasz system.
Oczywiście warto pamiętać o tym, że poza wszystkimi „tekstowymi” ulepszeniami, jak na przykład pogrubienie, kursywa, zmiana koloru czy formatu czcionki, a nawet pisanie w kolumnach, doliczyć możemy również mnóstwo dodatków „z innej branży”, wliczających się w zakres funkcji edytorskich. Rozpoczynając od grafiki, mamy tu szereg możliwości dodawania, edycji zdjęć czy ilustracji, czy choćby powiększania ich po kliknięciu. Możemy tu również wstawiać emotikony, a także dodatkowe elementy flash. Mamy również możliwość załączenia plików do pobrania, co często podnosi wiarygodność i ogólny poziom prezencji strony internetowej. Jeśli chodzi o linki, mogą one odnosić się nawet do innych stron, a wstawiać je możemy także po wewnętrznej stronie witryny.
CMS to niezawodne narzędzie, jakim chcemy się posłużyć, gdy zależy nam na – może podstawowym, ale i po prostu dobrym edytowaniu własnej strony.

Dodaj komentarz